Przejdź do treści
Strona główna » Szary Płaszcz – Marcin Mortka

Szary Płaszcz – Marcin Mortka

Szary Płaszcz Marina Mortki to kontynuacja uwielbianej przez wielu serii z Edmundem Kociołkiem. Polska fantastyka, którą każdy fan tego gatunku powinien znać. Jeśli ktoś nie poznał jeszcze tego Mortkowego świata, lepiej niech zacznie od Nie ma tego złego. Dlaczego? Bo to niezwykły przykład przyjaźni i fantastycznej przygody. Właśnie takiej fantastyki potrzebowałam.

Dla fanów Marcina Mortki to będzie prawdziwa uczta, która rozbudzi apetyt na więcej.

Zima na dobre rozgościła się w Dolinie, ale wszyscy wiemy, że Zło czai się tuż za rogiem. Kociołek zabiera swoją drużynę do zadań specjalnych do Krzemyku. Choć ich wyprawie towarzyszy zapach grzybów i grzanego napitku, nikt nie spodziewa się, kiedy nadejdzie to Zło i co gorsza: z której strony. Komu można ufać? Jaką tajemnicę skrywa Eliah? Dlaczego inaczej spojrzycie na bałwana? Jakie sekrety skrywa ojciec Sary? Czas na trudne zadania i zaciekłe boje, bo w tej części spokoju na długo nie będzie. Intryg nie ma końca, a podejrzane typy kręcą się wokół Gryfa. Z czym przyjdzie się zmierzyć naszym bohaterom? Czy Dolinę w końcu otuli… spokój?

„Rozejrzałem się uważnie dookoła i po plecach przebiegł mi dreszcz, tym razem wywołany nie zimnem, ale czystym strachem”.

Marcin Mortka ma cudowną wyobraźnię, niski próg wejścia w uniwersum. Charakterystyczny dla autora humor sprawia, że czytelnik co chwila się uśmiecha. Gdyby Kociołek miał swój fanklub i istniał naprawdę, to wianuszek jego fanów nie miałby końca.

Szary Płaszcz to opowieść z dwóch perspektyw (Sary i Edmunda), która zabiera czytelnika na walkę ze Złem. Drużyna do Zadań Specjalnych jest nad wyraz odważna, ja takie przygody wolę jednak przeżywać z książką. Poznajemy bohaterów od zupełnie innej strony. Cudownie było spędzić więcej czasu z Sarą! Marcin Mortka odkrywa też tajne karty reszty bohaterów, ale nie powiem kogo!

Na kartach powieści czujemy oddech Zła, który cały czas próbuje sięgnąć drużynę i nie odpuszcza.

Akcja pędzi w zastraszającym tempie i jak to bywa u Mortki, czytelnik boleśnie dowiaduje się, że to już koniec tej części. Ta seria naprawdę zyskuje z każdym kolejnym tomem. Przyjaźnie, nowe i zerwane sojusze, intrygi, więcej rodzinnych historii i słów, które za szybko zostały puszczone na wiatr. I jeszcze tyle wątków do rozwinięcia! Doskonały przykład odwagi, a tej możemy się uczyć od bohaterów. Niespodzianki, tajemnice oraz cudowna przygoda.

Szary Płaszcz ma rewelacyjne nagranego audiobooka w interpretacji Filipa Kosiora.

To taka książka, która rzuci Was w wir niebezpiecznej przygody, niezapomnianych zwrotów akcji, tak doskonałe, że żadne latanie na mopie i odkurzaczu nie będzie Wam straszne. Tylko proszę mi tu nie pisać, że audiobook lub książka nie umyje za Was okien. Podczas słuchania SAMO SIĘ robi. Nawet nie wiecie kiedy!

Dołącz do Drużyny do Zadań Specjalnych, poznaj się z ekipą Kociołka.

Współpraca recenzencka z SQN Imaginatio.

Dodaj komentarz