Przejdź do treści
Strona główna » Pogoń przez kontynent – Jemma Hatt [Przygodowcy T. 4] (Patronat medialny Z kotem czytane)

Pogoń przez kontynent – Jemma Hatt [Przygodowcy T. 4] (Patronat medialny Z kotem czytane)

Pogoń przez kontynent to czwarty tom Przygodowcy, serii dla dzieci 9+, w której prym wiodą zagadki i… PRZYGODA! Z tymi książkami nie ma miejsca na nudę w domu. Jeśli Wasze dzieci są ciekawe świata, lubią zagadki i dynamiczną akcję, to właśnie powieści Jemmy Hatt są idealne na rodzinne czytanie. A Pogoń przez kontynent jest cudowną kontynuacją serii, bo autorka nie zwalnia tempa. Podwyższa sobie poprzeczkę, pokazując, że przygód nie ma końca! Wszystkie tomy z serii Przygodowcy objęłam patronatem medialnym, więc polecam z całego serca.

Tytuły w serii:

1 – Przeklęty zamek

2 – Świątynia skarbów

3 – Miasto tajemnic

4 – Pogoń przez kontynent (zobacz fragment na stronie wydawnictwa Dwukropek)

Pogoń przez kontynent

Czas na odpoczynek i wakacje! Rufus z Larą i przyjaciółmi wyruszają do Portugalii, ale cóż to byłby za wyjazd bez przygody? Do Przygodowców docierają wiadomość, że dzieją się same podejrzane rzeczy w Paryżu. Ekipa długo się nie zastanawia i samochodową wyprawę do Portugalii wyznacza przez Francję. Tam spotykają się z Karimem, którego poznaliśmy już na kartach powieści. A czytelnicy serii wiedzą już, że w Przygodowcach odniesień do egipskich artefaktów i… kryminalnych zagadek. Szybko się okazuje, że te wścibskie dzieciaki miały nosa, przez co nagle wplątują się w niebezpieczną akcję. Karim znika, a ekipa nie może tak zostawić sprawy. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Tik-tak, tik-tak, co się naprawdę wydarzyło w Paryżu? Gdzie podział się Karim?

„- Nie uważasz, że jak na jeden tydzień, mieliście już dość przygód?
Rufus stanowczo pokręcił głową.
– Przygód nigdy dość!”

Scooby-Doo

Nieustająco będę powtarzać, że ta seria jest dla mnie bardzo sentymentalna. Przypomina mi ulubioną bajkę z dzieciństwa Scooby-Doo. Wyczekiwałam tych krótkich odcinków naszpikowanych akcją i zagadką. W Przygodowcach mamy też przyjaciół na medal z pieskiem, a każda część z serii to osobna zagadka. Niesamowicie polubiłam to, jak rozwijają się relacje w ekipie. Jak z nieufności bohaterów nagle możemy zaobserwować pełne zaufanie, oddanie i granie do jednej bramki.

Wodzenie za nos!

Jemma Hatt doskonale zna potrzeby wymagającego młodego czytelnika. Tu nie ma miejsce na nudę. Dziecko może samo pobawić się w detektywa, bo z każdym tomem czeka na niego coś nowego. Taka zabawa poprawia logiczne myślenie, a przede wszystkim rozwija naszą wyobraźnie.

Szczypta emocji i niebezpieczeństwa,

dynamiczne zwroty akcji i zagadka, która wciąga aż do ostatniej strony. Właśnie taka jest Pogoń przez kontynent!

Współpraca patronacka z Wydawnictwem Dwukropek.

Dodaj komentarz