Przejdź do treści
Strona główna » Czas na Jasmine – Natasha Farrant T.4 [patronat medialny Z kotem czytane]

Czas na Jasmine – Natasha Farrant T.4 [patronat medialny Z kotem czytane]

Czas na Jasmine to ostatni tom serii Pamiętniki Bluebell Gadsby, który z dumą objęłam patronatem medialnym. Powrót i pożegnanie z rodziną Gadsbych jest dla mnie niezwykle bolesne, bo uważam, że tak wartościowe książki nie powinny się kończyć. Cztery historie, cztery opowieści, kiedy to, moi Mili, zleciało?

A co w Czas na Jasmine? [opis pochodzi od Wydawcy]

Rodzeństwo Gadsbych rozpoczyna nowy rok szkolny. Nie będzie to łatwy czas. Twig zaczyna uprawiać brutalne sporty zespołowe, Jas zmaga się z dokuczaniem w szkole, a Bluebell musi podjąć ważną decyzję. Dochodzi do bójek i napadów płaczu. Do głosu dochodzą zagmatwane przyjaźnie i zmieniające życie wybory. Ale jest też śmiech, a przede wszystkim miłość – czyż nie na tym polega bycie rodziną?

Czas na Jasmine: wartościowe książki +9!

Nie chcę zdradzać za dużo fabuły, bo to IV tom, a każdy z nich jest istotny dla rozwoju bohaterów. I co ważniejsze: jest istotny dla Waszych dzieci. Książka jest przeznaczona od dziewiątego roku życia, choć będę twierdzić, że Natasha Farrant napisała o rodzinie Gadsbych dla tych, którzy zmagają się z kryzysem.

Smutek gniecie ich w żołądku, presja i potrzeba bycia kochanym, zaakceptowanym. W okresie nastoletnim trudno o przyjaźnie, o znalezienie takiej bratniej duszy, która wesprze w potrzebie. Nikt z nas nie ma życia usłanego różami, a młodzież potrzebuje CZYTAĆ, że w kryzysie, w walce o swoje poczucie wartości, akceptacji w grupie, pierwszych miłościach, rozstaniach, zawodach i szukaniu własnej drogi życiowej NIE JEST SAMA. Ta książka nie zastąpi psychologa, nie zastąpi też przyjaciela, ale pokaże nam, że NIE JESTEŚMY SAMI, że WSPARCIE jest tuż obok. I ileż trzeba się natrudzić, aby po najgorszych chwilach w swoim życiu na nowo się przed kimś otworzyć i mu ZAUFAĆ.

Ta książka pokazuje SIŁĘ WARTOŚCI:

przyjaźni, rodziny, wsparcia, oddania, komunikacji, WARTOŚCI czasu z drugim człowiekiem. Siła WIĘZI oraz poszukiwanie WŁASNEGO JA jest poruszające, wzruszające, niezwykle potrzebne młodzieży, która w obecnych czasach czuje się zagubiona. Czy ta książka jest dla osób wysokowrażliwych? Zapewne tak, ale jako nauczycielka będę głosić: jest dla każdego ucznia, bez względu na płeć, bo pokazuje, ILE ZYSKUJEMY dzięki ciekawości do świata, zadawaniu innym pytań, rozmowy, odbudowaniu WIĘZI i walce o własne SZCZĘŚCIE.

Dla kogo jest seria Pamiętniki Bluebell Gadsby?

Dla zagubionych, dla tych, którzy wciąż czują się niedoskonali, dla tych, co muszą uwierzyć w siebie, to niezwykle WAŻNA książka dla młodzieży, bo o WARTOŚCIACH należy mówić głośno.
Z dumą i oddaniem mówię: czytajcie, kupujcie dla swoich latorośli i ROZMAWIAJCIE. Bądźmy dla siebie wsparciem, bądźmy dla siebie.

Współpraca patronacka Wydawnictwo Dwukropek.

Dodaj komentarz