Przejdź do treści
Strona główna » Ta druga – Sarah Pinborough

Ta druga – Sarah Pinborough

Ta druga to thriller psychologiczny na miarę popularnego serialu „Wielkie kłamstewka” odkrywający brutalną prawdę o małżeństwach wielkich elit. Władza, pieniądze, przepych i dbanie o opinie, bo przecież trzeba być kimś. Sarah Pinborough podpowiada, że najbardziej zjadliwe są małe gęsty, a małżeństwo może być też zabójcze. Kim jest Ta druga? Dlaczego w wielkim świecie elit trzeba uważać na każde słowo? Kiedy pozycja w społeczeństwie staje się ważniejsza od szczęścia, miłości i przyjaźni? Czy w takim środowisku jest miejsce na prawdziwe uczucia? Przekonajmy się!

@zkotemczytane

Nie ufaj nikomu!

Podobno, aby małżeństwo było udane, tuż przed ślubem panna młoda powinna mieć przy sobie coś pożyczonego, coś starego i coś nowego. Zwyczaj zwyczajem, w każdym zakątku Polski ma inny wydźwięk i inne zasady, ale to chyba najlepsze powodzenie, które w prosty sposób opisze nam, o czym jest Ta druga. Marcie szybko wspina się w drabince społecznej i jeśli myślicie, że to dzięki ciężkiej pracy, to jesteście w błędzie. Awans ten zapewnia małżeństwo z wpływowym prawnikiem, Jasonem, który traci dla niej głowę. Mężczyzna chce przejąć udziały w firmie, aby William mógł przejść na emeryturę i… cieszyć się nową żoną. Keisha młodziutka, pełna energii, której zdecydowanie brakuje ogłady i doświadczenia w stąpaniu po cienkim lodzie reputacji, wydaje się niesamowicie zakochana. Na jaw zaczynają wychodzić fakty, stare sekrety i to, że pieniądze oraz władza to tylko początek gry, jaką jest życie.

Marcie nie wyobrażała sobie, by ktoś taki jak Keisha mógł się zmienić. Dostosować się. Z drugiej strony jednak przecież ona sama się zmieniła, prawda? To niesamowite, jak łatwo można było narzucić sobie ograniczenia – z własnej woli dać się uwięzić – jeśli komuś naprawdę na tym zależało. Jeśli się kogoś kochało.

Ta druga – Sarah Pinborough

Wszyscy mają sekrety

Powoli snuta powieść odkrywa karty, początkowo wydaje nam się, że to będzie opowieść o kobietach, które dokładnie wiedziały, jak uwieść bogatego mężczyznę, aby wyjść z biedy otulone brylantami i bogactwami. Prawda jest jednak inna. Okazuje się, że każdy kłamie, każdy węszy, a gdzie są pieniądze i władza, tam pojawiają się toksyczne relacje. Jestem zaskoczona, z jaką swobodą Saran Pinborough prowadzi czytelnika po sekretach. Okręca go wokół palca, pokazując wielowątkowość i złożoność historii. Pojawiają się zwroty akcji, które prowadzą fabułę w zupełnie inne miejsce, niż początkowo moglibyśmy pomyśleć. Ta druga rewelacyjnie wpasowałaby się w trend serialu „Wielkie kłamstewka”, a autorka doskonale wie, kiedy dodać więcej niepokoju i napięcia. To opowieść, która gdzieś musi dojrzeć w czytelniku, aby poskładał wszystkie elementy układanki, zrozumiał kobiety, uśmiechające się do innych, gdy gdzieś tam w środku są w całkowitej rozsypce.

— Nie powiem — obiecała Marcie.
Kłamstwo stare jak świat. Pierwszą zasadą związaną z wieloma sekretami, jakiej Marcie się nauczyła, było zachowywać je dla siebie. Drugą zaś, o czym przekonała się niebawem, było to, że większość ludzi nie jest w stanie prostać pierwszej zasadzie.

Ta druga – Sarah Pinborough

Szczęście jest ulotne jak domek z kart

Do ilu poświęceń jest gotowa kobieta? Ile kłamstw musi zostać wypowiedziane na głos, aby stały się prawdą? Czasami zastanawiałam się, dokąd zmierza powieść. Pojawiają się wątki, które są dużym zaskoczeniem, nadają historii pewnego mistycyzmu, mroku. Jednocześnie autorka nie boi się poruszać tematów związanych z brakiem akceptacji koloru skóry, różnicy wieku w małżeństwie. Widać, jak obłuda wkracza między bohaterów, a hipokryzja staje się ich drugim imieniem. Tempo akcji nie jest jednak szybkie, to sinusoida. Skupiamy się na psychologii, na byciu niewystarczającą, zazdrosną, zawistną, ale jednocześnie kobiety nie zostały tu przedstawione schematycznie. Pojawiają się też dobre dusze, które są w stanie zmierzyć się z utratą reputacji, aby komuś pomóc.

Co takiego mawiała jej mama? Jak brzmiało jedno z tych jej cennych powiedzonek, klejnotów mądrości tego świata? „Pieniądze, seks i władza to Ojciec, Syn i Duch Święty życia, kochanie. Nigdy o tym nie zapominaj. A jeśli kobieta nie jest głupia, może zdobyć całą Świętą Trójcę. Więc nie bądź głupia”.

Ta druga – Sarah Pinborough

Ta druga: zaskakuje, wciąga

To opowieść dla tych, którzy lubią powolne odkrywanie kart, mieszanie w głowie, a jednocześnie nuty hermetycznych miasteczek, pełnych wilii i wpływowych ludzi. Nie brakuje tu silnych kobiet, które odkrywają swoją wartość, dążą do szczęścia, akceptacji czy miłości, ale jednocześnie są zależne od kaprysu mężczyzny. Ta opowieść będzie budziła emocje, a jako serial pochłonęłaby widza całkowicie. Polecam Wam zatracić się w historii o małych kłamstewkach, gestach, które znaczą więcej niż słowa, miłości pod publikę, fałszywym uśmiechu i pragnieniach nie tylko sławy, uznania, ale przede wszystkim wielkich pieniędzy i władzy.

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B

Kup Ta druga w promocji na Empiku!

Udostępnij wpis znajomym:

2 komentarze do “Ta druga – Sarah Pinborough”

Dodaj komentarz