Przejdź do treści
Strona główna » Pakistańskie wesele – Maja Klemp [Patronat]

Pakistańskie wesele – Maja Klemp [Patronat]

Cześć!

Dzisiaj dzień o tyle wyjątkowy, że w końcu mogę powiedzieć głośno o tym, co już dawno zaczęłam dla Was przygotowywać w sekrecie razem z Wydawnictwem Moc Media. Z dumą informuję, że objęłam patronatem medialnym debiutancką powieść Mai Klemp „Pakistańskie Wesele”. Autorka zapewne jest Wam znana z bloga „Miłość w czasach strefowych” – gdzie zdradza przeróżne sekrety o małżeństwach multikulturowych. Pokochałam pióro Mai za humor i za szczerość, nie musiałam długo się zastanawiać nad tą decyzją. Cieszę się się, że zdecydowała się wydać własną książkę, a co za tym idzie poruszyć sprawy iście kontrowersyjne. Mowa tam nie tylko o miłości, ale też o stereotypach, o tym jak trzeba zrozumieć inna kulturę, ale czasami potrzeba jeszcze akceptacji. Jak to jest naprawdę w tym Pakistanie? Uwielbiam jak bez zbędnego lukru Maja opisuje to, co zawsze mnie interesowało. Większość Polaków wychowywała się w strachu przed innymi kulturami, ale lektura „Pakinstańskie wesele” otwiera nam oczy – pełna humoru i naprawdę bezkompromisowa.

Podrzucam Wam opis wydawcy, a pełna recenzja i film pojawi się niebawem. Szykujcie się na prawdziwą ucztę, bo uwierzcie mi, o tej książce będzie jeszcze głośno. A ja już o to zadbam, abyście dobrze się bawili. 🙂

Opis Wydawcy:

„Wbrew tytułowi i przypuszczeniom niektórych, nie jest to banalna opowieść miłosna. Nie ma w niej żadnego różu, a także to nie Maja jest panną młodą. „Pakistańskie wesele” to najprawdziwsza historia o ludziach z krwi i kości. Spojrzenie na inną kulturę przez polską globtroterkę. Choć zdaje się, że będzie to historia o blichtrcie i zabawach pakistańskich elit, jest to najlepszy punkt wyjścia do rozmów o stosunkach międzyludzkich, rodzinnych, związkach, partnerstwie, nierównościach społecznych, przyzwyczajeniach, a nawet pracy osób z niepełnosprawnościami czy społecznej tolerancji różnych zjawisk. Mimo wszystko Maja prowadzi swoją opowieść z przymrużeniem oka, okraszając ją dobrym humorem.

Kiedy weźmiesz tę książkę do ręki, obok zasiądzie Maja Klemp, która z właściwym sobie humorem opowie o kraju męża. „Pakistańskie wesele” obejmuje 14 dni podróży kosmopolitki, której przyszło wystąpić w roli druhny podczas wielodniowych uroczystości zorganizowanych dla elitarnego grona ośmiuset osób.
Dziennik Mai jest subiektywnym portretem współczesnego pakistańskiego społeczeństwa i przestrogą dla wegetarian, którym marzy się wyprawa do tej części subkontynentu. Autorka niczym współczesna bajarka snuje opowieść językiem mówionym, bawi się słowem i skraca dystans. Odwiedzisz z nią inną kulturę, zdobędziesz szczyty Hindukuszu czy zapolujesz na perfumy w piwnicach Islamabadu. Poznasz jej Księcia i historię miłości, która pokonała różnice kulturowe oraz życie w różnych strefach czasowych.
„Pakistańskie wesele” to wielobarwny opis ludzi, strojów i miejsc. Maja dzieli się refleksjami na temat aktualnych problemów, jak nierówności społeczne czy brak tolerancji. Lektura utwierdza w przekonaniu, że można podejść do innych łagodniej i bez uprzedzeń. Choć autorka nie pozostaje obojętna na uroki egzotycznych strojów czy biżuterii, którym równie chętnie poświęca uwagę, z nią możesz zajrzeć w głąb ludzkiej duszy.”

KSIĄŻKĘ MOŻESZ KUPIĆ PRZEDPREMIEROWO NA:

www.majaklemp.mocmedia.eu

PREMIERA 11.12.2020

1 komentarz do “Pakistańskie wesele – Maja Klemp [Patronat]”

  1. Pingback: Pakistańskie wesele - recenzje dziennika podróży Mai Klemp - Moc Media Books

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *