Przejdź do treści
Strona główna » Opowieści z Sudeckiej Puszczy – Marcin Pajdak

Opowieści z Sudeckiej Puszczy – Marcin Pajdak

Opowieści z Sudeckiej Puszczy to najnowszy patronat Z kotem czytane.

Dziś właśnie chcę Was zabrać do pewnej, pięknej krainy, do Sudeckiej Puszczy. Ta książka jest wyjątkowa, będę to powtarzać, bo najpiękniej wydana, skrywająca tyle wartości dla Waszych dzieci. Styl Marcina Pajdaka mnie oczarował i dlatego zabieram Was do Sudeckiej Puszczy, do przepięknej jesienniej opowieści, którą możecie czytać na dobranoc swoim pociechom.

Nie tak dawno, dawno temu…

Na początek muszę pochwalić przepiękne ilustracje samego autora, panie Marcinie, cudownie oddał Pan klimat Sudetów. Wkraczamy do Puszczy, w której Dzik jest burmistrzem, a Borsuk musi w końcu zabrać się do roboty. Bez jego pomocy mieszkańcom będzie trudno przetrwać zimę, bo czas już najwyższy rozpocząć przygotowania. Poznajemy leśne sekrety, góry, które plują kamieniami i ogniem. Przygód Borsuka nie ma końca, jest to niezwykle odważny bohater, z sercem na dłoni, który zrobi wszystko, aby pomóc mieszkańcom Puszczy.

Wartościowa literatura dla dzieci

Lubię to, gdy pod przykrywką niezwykłej przygody i odkrywania tajemniczego lasu, przemyca się wartości, o których można porozmawiać z dzieckiem. I co ważniejsze! Książka staje się początkiem cudownej dyskusji. Bawi, uczy, rozwija wyobraźnie.

Można zadać pytania swojemu dziecku:

🦊 Czy powinniśmy pomagać innym?

🦊A jak Ty byś się zachował na miejscu Borsuka, Jeża czy innego bohatera?

🦊 A jak mylisz, skąd się biorą góry i dlaczego zwierzaki przygotowują się na zimę?

🦊 Co to w ogóle jest ta przyjaźń?

I wiecie, co będzie jeszcze lepsze? Gdy porozmawiacie o tym na spacerze w lesie, patrząc na drzewa, zgadując ich gatunki, czytając tablice informacyjne, próbując sobie wyobrazić, gdzie też Borsuk podróżował. I jeszcze coś! Przeczytajcie dziecku fragment książki i poproście o narysowanie tego na kartce. Zabawa gwarantowana, wstęp do rozmowy o wartościach również.

Opowieści z Sudeckiej Puszczy to strzał w dziesiątkę, powiedziałabym bardziej 9+, pełna magii, przygód, uroku. Przepiękna opowieść, od której Wasze dzieci nie będą mogły się oderwać. Wyruszmy razem do lasu!

Czytajcie, bo to zacna przygoda!

We współpracy z Wydawnictwem Moc Media Books – jeśli nie znacie jeszcze tego wydawcy, to wydają same wspaniałe i wartościowe książki, nie tylko dla dzieci.