Przejdź do treści
Strona główna » Nieskazitelna – Jacek Piekiełko

Nieskazitelna – Jacek Piekiełko

Nieskazitelna to thriller, który przeraża, budzi niepokój. Jaką historię przygotował dla nas Jacek Piekiełko? Czy namiesza czytelnikom w głowie? Mówi się, że czasami trzeba zrobić złe rzeczy w słusznej sprawie, jednak czy są tutaj granice? Czy pojęcie zła nie jest subiektywna? Gdzie znajduje się granica między złem a dobrem?

@zkotemczytane

Przeszłość niedająca złapać oddechu

Magda po raz kolejny próbowała się zabić, nękają ją demony przeszłości i nie potrafi poradzić sobie z rzeczywistością. Trafia pod skrzydła Adriana, psychoterapeuty, przed którym trudno się jej otworzyć. Wiele już przeszła i nie ufa ludziom. Zatrudnia się jako opiekunka do dziecka w rodzinie z wieloma sekretami i tajemnicami.  Jakie demony przeszłości prześladują Magdę? Jak rozwinie się jej relacja z terapeutą? Jakie sekrety skrywa rodzina?

Nieskazitelna to książka, która szokuje.

Czytelnik raczej nie może podążać tropem narratorów, musi zaufać Autorowi i zaskakującymi zwrotami akcji, niebędącymi kawałkami puzzli, które potem stworzą jedną całość. Żongluje się emocjami, aby jeszcze bardziej zainteresować czytelnika, lecz wolę książki, pozwalające prowadzić własne śledztwo. Lubię fałszywe tropy, drobne wskazówki, których niestety w Nieskazitelnej zabrakło. Wielowątkowość powieści pokazuje nam historie z wielu perspektyw, dzięki czemu łatwiej nam się wczuć w bohatera czy zaangażować emocjonalnie. Zastanawiałam się, dlaczego terapeuta jest w stanie łamać etykę zawodową, aby pomóc swojej pacjentce. Dlaczego nie zostały poszanowane granice? Jacek Piekiełko wpasował się w najnowsze trendy czytelnicze: mamy tu niepokój, tajemnice rodzinne, demony przeszłości i zaskakujące zwroty akcji. Trudno będzie odłożyć książkę na bok, nie poznając do końca historii.

Depresja otula niczym bluszcz.

Warto wyróżnić tu problemy, z którymi borykają się bohaterowie. O depresji powinno się mówić głośno, aby w końcu przestała być tematem tabu. Mamy tu wszystkie zmagania, z czym musi się mierzyć osoba zaczynająca wszystko od nowa. Zawsze jest trudno przewartościować swoje życie, zobaczyć w nim kolory. Trudności Magdy są więc realne, z którymi musi mierzyć się każdy człowiek. Podjęcie decyzji o zmianie jest jedną z najcięższych, a jeszcze gorzej jest otworzyć się przed drugim człowiekiem i prosić o pomoc.

Nieskazitelna jest zdecydowanie dla czytelników, którzy lubią być zaskakiwani, oczekują nieprzewidywalnego splotu wydarzeń i emocji. Przekonajcie się sami, jak odnajdziecie się w tej mrocznej historii pełnej rodzinnych sekretów.

Kup Nieskazitelna w Empik!

We współpracy ze Skarpą Warszawską.

Udostępnij recenzję znajomym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *