Przejdź do treści
Strona główna » Likwidacja – Nadia Szagdaj

Likwidacja – Nadia Szagdaj

Oni kłamią!

9🐾 /10

Jesienne wieczory powinny obfitować w lektury, które trudno nam odłożyć na bok. Nawet obecna sytuacja polityczna sprawia, że muszę uciec w świat literacki, aby ukoić te wszystkie myśli. Też tak macie? Kolejną książką, którą dosłownie pochłonęłam naraz była „Likwidacja” od Nadii Szagdaj – to thriller psychologiczny, na długo pozostający w pamięci.

O tajemniczej Kai nie wiemy na początku wiele. Wiemy, że umówiła się na randkę z Danielem, którego poznała przez internet. Mężczyzna jednak nie był od początku szczery z główną bohaterką, nagle przyznaje się, że ma żonę, a weekend w Opolu miał być dla niego tylko odskocznią. Wówczas rozpoczyna się karuzela kłamstw, intryg i manipulacji. Poznajemy również Monikę, znajomą Daniela, której pojawienie wiele namiesza w fabule. Choć początkowo nasi bohaterowie wydają się zupełnie różni, z biegiem historii zaczynamy zauważać podobieństwa. Nie wiemy, który z nich kłamie, komu można ufać i do czego doprowadzi nas tajemniczość, ale czujemy to napięcie, ten strach o dalsze losy postaci. Monika przechodzi kryzys, a zaproponowana przez Kaję pomoc okazuje się mieć swoją cenę. Losy bohaterów zazębiają się, strach rośnie, a my dajemy się wciągnąć w intrygę, którą przygotowała dla nas Nadia Szagdaj.

Trudno jest opowiadać o thrillerach psychologicznych, nie zdradzając za wiele z historii. Jest to coś, co wciśnie Was w fotel, zaskoczy i na długo pozostanie w Waszej pamięci. Nie spodziewałam się takiego emocjonalnego rollercoastera, ani tego, że po przeczytaniu powieści czeka mnie tak zwany kac czytelniczy. Jestem pod wrażeniem, w jak umiejętny sposób autora wodzi czytelnika za nos, utrzymuje go w napięciu, a jednocześnie prawie że do samego końca nie zdradza nam tajemnicy. Musiałam poznać prawdę, nie potrafiłam odłożyć powieści. Jest to nie tylko wyjątkowa powieść ze względu na psychologię postaci, ale przede wszystkim na to, z czym nas zostawia po przeczytaniu. Nadia Szagdaj nie boi się tematów tabu, ciężkich dla naszego społeczeństwa. To nie tylko historia, która utrzyma Was w napięciu, ale przede wszystkim poruszy między innymi takie kwestie jak trudy macierzyństwa czy poszukiwania samego siebie. Więcej nie zdradzę, aby nie popsuć przyjemności z czytania.

Zachęcam Was do przeczytania „Likwidacji”, która umili Wam jesienny wieczór i sprawi, że zapomnicie o istniejącym świecie.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Dragon za współpracę, to dzięki nim możecie wygrać książkę na Instagramie. To co, dacie się porwać „Likwidacji”? Książkę możecie też kupić w mega promocji na Empiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *