Strona główna » Bądźmy dla siebie życzliwi

Bądźmy dla siebie życzliwi

Czytanie to nie wyścigi

Jesteśmy tu, bo łączy nas pasja. Zakochaliśmy się w książkach, w tych opowieściach spisanych na kartach. Jesteśmy tu po to, aby wzajemnie polecać sobie literaturę, która nas zachwyca. Wyrażamy swoje zdanie z szacunkiem do autora, wydawnictw i przede wszystkim siebie nawzajem.

Co raz częściej jednak decydujemy się na niemiłe komentarze, personalne przytyki i zazdrość, dlatego razem z bajeczną grupą recenzentów chcemy przerwać ten schemat. Wspierajmy się, gratulujmy sobie osiągnięć, trzymajmy za siebie kciuki, bądźmy dla siebie po prostu życzliwi. Nie oceniajmy, bądźmy dla kogoś oparciem, a nie źródłem problemów.

Rusza akcja #życzliwybookstagram – to NASZE miejsce w sieci, gdzie doceniamy siebie, skupiamy się na czytaniu, a może i nawet poznaniu kogoś, kto prowadzi nasz ulubiony profil z recenzjami? Zatrzymajmy karuzelę narzekań, krzywych min i zazdrości. Uśmiechnijmy się do kogoś, doceńmy czyjąś pracę. Nas to nic nie kosztuje! Jak często słyszysz, że robisz coś dobrze? Czy w ogóle jesteś wdzięczny?

Zapomnij o liczbach, bo czytanie to nie wyścigi. Nieważne, ile czytasz książek w miesiącu, ważne, że w ogóle czytasz. Nie jest istotne, ile masz obserwujących, współprac, recenzji na profilu i czy każdą swoją chwilę spędzasz w social mediach. To nie jest wyścig, każdy z nas pracuje na własne konto i skupianie się na tych liczbach, zabija w nas pasję.

Zaczynamy więc czas życzliwości i jak @basta_lena to najpiękniej ujęła: dlatego całą akcję kończymy jednym z najwolniejszych biegów z Maratonem Z kotem czytane w dniach 28-30 sierpnia, gdzie czytamy książki z czyjegoś polecenia. Oznacz go, pokaż jak doceniasz jego pracę, jego recenzje i ufasz czyjeś opinii. Nieważne, czy będzie to Recenzent, babcia, ciocia, siostra, żona, mąż, partner. Dzięki tej zapowiedzi, jest wiele czasu, aby zadbać o swoje książki na weekendowy maraton. Kto wie, może biblioteka, legimi albo empik pozwoli Ci pobuszować i znaleźć właśnie tę książkę z polecenia?

Do dzieła, bądźmy dla siebie życzliwi. Obserwujcie nas na Instagramie, codziennie od dziś będą pojawiały się małe zadania na story’s, które dodatkowo zmotywują nas do powiedzenia miłych słów.

Jesteś z nami?

Zapraszamy:

@czytunia @basta_lena @czytanie.to.przyjemnosc @ksiazka.w.pigulce @lady_in_red_ola_la @karolkaczyta @bookmania @mama_z_ksiazka @aannaa_czyta @foto.pajak @urszula_ksiazkuje @zkotemczytane

Wydawnictwa też dołączyły do akcji! Dziękujemy, że jesteście z nami i razem dzielimy miłość do książek: Dreams Wydawnictwo, Agora, Wydawnictwo Poznańskie, Feniks, Czwarta strona Kryminału, Wydawnictwo Niezwykłe, Wilga, Insignis, Mando, Jaguar, Muza, Pauza, Borgis, Czarna Owca.

0 myśli na “Bądźmy dla siebie życzliwi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *