Przejdź do treści
Strona główna » 11 papierowych serc – Kelsey Hartwell

11 papierowych serc – Kelsey Hartwell

11 papierowych serc to literatura młodzieżowa, która otula jak kocykiem, odciąga nas od rzeczywistości, jest jak plaster na rany. Ta opowieść sprawi, że sami będziecie mieli ochotę poczuć te motyle w brzuchu. Wiosna to idealny czas na zauroczenie, więc zapraszam Was na recenzję książki, którą koniecznie musicie przeczytać jeszcze w maju!

@zkotemczytane

Mam dla Ciebie 11 papierowych serc!

Życie Elli zmieniło się diametralnie. Jeszcze rok temu było prawie perfekcyjne: cudowna rodzina, przyjaciele i chłopak. Udzielała się w życiu szkolnym, miała szeroki uśmiech na twarzy, prawdziwa dusza towarzystwa. Teraz nie pamięta jedenastu tygodni przez wypadek samochodowy. Musi odkrywać siebie na nowo, odzyskać ten czas i zrozumieć, co się w zasadzie stało. Podobno zerwała z chłopakiem, podobno była inna niż teraz. Inna, czyli jaka? Zbyt wiele niewiadomych! Zaczyna dostawać papierowe serca od tajemniczego wielbiciela, który zostawia jej wskazówki związane z przeszłością. Ella podejmuje najbardziej spontaniczną decyzję: wyrusza śladem zagadek, tych tajemniczych tropów, mających ich doprowadzić do prawdy, do odzyskania pamięci. Tylko, kto jest tajemniczym wielbicielem? Do czego doprowadzą ją wskazówki?

„Może zadurzenie bywa jak książka, którą znajdujemy w bibliotece. Najpierw przyciąga cię okładka. Potem próbujesz się dowiedzieć, o czym jest…”

W pogoni za… pamięcią.

Historia Elli chwyta za serce, jest jak plasterek dla duszy. Urocza, wzruszająca opowieść o podróży w głąb siebie. Motyw tajemniczego wielbiciela intryguje, sprawia, że przewracamy wciąż kolejne kartki, nie mogąc się oderwać. Rozpoczynamy tę podróż razem z Ellą, sami próbujemy połączyć wątki, zastanawiając się tym samym, co my byśmy zrobili na miejscu głównej bohaterki? Papierowe serca są jedne z najbardziej romantycznych akcentów, jakie spotkałam w książkach. Ella musi przewartościować swoje życie, zobaczyć, co jest dla niej dobre. Wiele razy usłyszy, że zachowuje się dziwnie, że kiedyś było inaczej. Swoją zawziętością pokazuje nam niezwykłą siłę, której naprawdę chciałabym się nauczyć. Wciąż staramy się sobie odpowiedzieć na pytanie, kim jest ów tajemniczy wielbiciel. Czy to chłopak? Przyjaciel? Mama, tata, babcia? Kto w ten wyjątkowy sposób chciałby pomóc Elli odkryć pamięć? Poznajemy wartości, których naprawdę jest mało w ostatnio wydawanych książkach. Kelsey Hartwell podkreśla, co jest ważne, i pokazuje siłę miłości, przyjaźni, ale przede wszystkim to, że nawet w najbardziej paskudnych momentach: nie jesteśmy nigdy sami.

„Może każdy potrzebuje przypomnienia, że pragnienie miłości to coś naturalnego.”

Zostawię Ci 11 papierowych serc!

Ta opowieść jest piękna, wzruszająca. Po przewróceniu ostatniej kartki miałam ochotę przytulić książkę do siebie. Chciałabym, aby ludzie byli dla siebie tak dobrzy, tak uczynni, podchodzili z sercem na dłoni. Wiele osób może uznać 11 papierowych serc za naiwną opowiastkę, która nigdy nie mogłaby mieć miejsca. Ale czy aby na pewno? Dla tych, których kochamy, jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby wywołać na ich twarzach uśmiech. Ta książka sprawi, że zaczniesz zadawać sobie pytania: czy jestem szczęśliwy? Czy chcę, aby tak wyglądało moje życie? A to niby tylko taka lekka opowiastka! Jestem zauroczona tą książką i Wam ją z całego serca polecam. Mam nadzieję, że na jej podstawie zostanie nakręcona komedia romantyczna. Jeśli szukacie opowieści pełnej wzruszeń, emocji, ciepła, to właśnie znaleźliście propozycje dla siebie.

Kup 11 papierowych serc w Empik!

We współpracy z Wydawnictwem Young.

Udostępnij recenzję znajomym:

Dodaj komentarz